Ο ΚΡΥΜΜΕΝΟΣ ΘΗΣΑΥΡΟΣ  ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Την Τρίτη 19/12/2023, οι μαθητές/ριες του Τμήματος Ένταξης, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κα Κατερίνα Αντωνίου, οι μαθητές/-τριες του Τμήματος Υποδοχής, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κα Ευτυχία Τέτου και οι μαθητές/ριες Ειδικής Αγωγής, με υπεύθυνες εκπαιδευτικούς τις κα Έλενα Δαμασκηνίδου, κα Ελένη Σταματάκη, κα Ιωάννα Τσατσαρώνη και κα Ελευθερία Σκούρα, έλαβαν ένα γράμμα από τον Αϊ- Βασίλη.

Χάθηκε ο σκούφος του! Πώς θα καταφέρει να μοιράσει στα παιδιά τα δώρα χωρίς τον πολύτιμο σκούφο του;

Οι μαθητές/-τριες, έχοντας τη φήμη των καλύτερων ξωτικών, ακολούθησαν τους γρίφους για να βοηθήσουν τον Αϊ – Βασίλη να ανακαλύψει τον χαμένο του σκούφο.  Και πράγματι… μετά από μία διασκεδαστική αναζήτηση, οι μαθητές/-τριες έλυσαν το μυστήριο, λαμβάνοντας μια ανταμοιβή για την επιτυχημένη ολοκλήρωση της αποστολής τους!

Με καλή συνεργασία και αλληλοσεβασμό ΌΛΑ γίνονται ευκολότερα !

Την Τετάρτη 20/12/2023 το γράμμα του Άϊ-Βασίλη έφτασε στα χέρια των τμημάτων Στ’ 1 και Στ’ 2 αυτή τη φορά. Οι μαθητές και οι μαθήτριες  ανέλαβαν αυτή τη φορά να βρουν τον σκούφο του Αϊ-Βασίλη που τον έχασε… ξανά! Αφού έλυσαν όλους τους γρίφους, κατάφεραν τελικά να φτάσουν στον θησαυρό και να επιστρέψουν στον Αϊ-Βασίλη τον χαμένο του σκούφο!

Μπορείτε να δείτε το βίντεο τη σχετικής δράσης πατώντας εδώ:

Μαθητές και μαθήτριες αναζητούν τον σκούφο του Αϊ-Βασίλη…