Στις 2, 3 και 4 Δεκεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε η εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών/-τριών της Στ΄ τάξης του Σχολείου μας στην Αθήνα, όπου μεταξύ άλλων επισκέφθηκαν τη Βουλή των Ελλήνων. Την εκδρομή, που πραγματοποιήθηκε με τη συνοδεία γονέων, συνόδευσαν οι εκπ/κοί των τμημάτων της Στ΄ τάξης κ. Γεωργιάδης Προκόπιος, Γκέκας Σταύρος και η εκπ/κός Παράλληλης Στήριξης, Δαμασκηνίδου Ελένη. Αρχηγός της εκδρομής ήταν η Δ/ντρια του Σχολείου, Αληπασαλή Φωτεινή. Τα παιδιά εκτός από τη Βουλή των Ελλήνων επισκέφθηκαν το Κέντρο Ιστορικής Περιήγησης Θερμοπυλών, το Μνημείου του Αγνώστου Στρατιώτου, όπου παρακολούθησαν την Παρέλαση των Ευζώνων της Εθνικής Φρουράς, το Εθνικό Ιστορικό Μουσείο, το Θωρηκτό Αβέρωφ, το Μοναστηράκι, τον βράχο της Ακρόπολης και το Μουσείο Ακρόπολης.