Τον σύλλογο Γονέων και κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείου αποτελούν όλοι οι γονείς ή κηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου. Για το σχολικό έτος 2019-2020 ο Σύλλογος απευθύνει σε όλους τους γονείς το παρακάτω μήνυμα:

Αγαπητοί γονείς – κηδεμόνες,

Τα μέλη που απαρτίζουμε το Διοικητικό Συμβούλιο του παρόντος Συλλόγου είμαστε γονείς του σχολείου που πιστεύουμε ότι το σχολείο, ως θεσμός, μπορεί και πρέπει να συμβάλει ουσιαστικά στην πολύπλευρη εκπαίδευση των αυριανών μελών της κοινωνίας μας, των παιδιών μας, και όλοι οφείλουμε να το υποστηρίξουμε προς αυτήν την κατεύθυνση.

Με τη σωστή διαχείριση των διαθέσιμων πόρων και πάντα με απόλυτη διαφάνεια προσπαθούμε να προσφέρουμε στα παιδιά μας το καλύτερο δυνατό περιβάλλον εκπαίδευσης και όχι μόνο, ώστε το σχολείο να αποτελεί για αυτά έναν πραγματικό πόλο έλξης.

Κύριοι οικονομικοί πόροι του Συλλόγου μας είναι οι τακτικές ετήσιες συνδρομές των μελών μας, οι οποίες είναι απαραίτητες για να μπορούν να γίνονται πράξη όλα όσα από κοινού σχεδιάζουμε.

H ετήσια συνδρομή είναι 10 ευρώ για ένα παιδί και 15 ευρώ για δύο ή περισσότερα παιδιά και για την καταβολή της μπορείτε να απευθυνθείτε σε όποιο από τα μέλη του Δ.Σ. επιθυμείτε.

Για οποιοδήποτε λόγο θελήσετε, μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας στα τηλέφωνά μας:

Εναλλακτικά, μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας είτε στο e-mail του συλλόγου είτε μέσω της σελίδας του συλλόγου στο facebook (Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 1ου Δημοτικού Σχολείου Περαίας).